Rozbijanie obozu

obozowiskoObozowanie jest pojęcie niezwykle szerokim, ale jakby na nie nie spojrzeć, wszystko zaczyna się od znalezienia odpowiedniego miejsca i założenia obozu.

Po pierwsze, nigdy nie wolno rozbijać obozu na leśnych ścieżkach albo w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ten wymóg chroni nie tylko ciebie, ale także innych użytkowników lasu oraz zwierzęta. Należy także bezwzględnie unikać buchtowisk albo innych miejsc odwiedzanych przez duże zwierzęta. Nawet te uchodzące za łagodne nie powinny być lekceważone, że o śladach obecności drapieżników nawet nie wspomnę. Warto omijać także miejsca, które mogą być żerowiskami jeleni, saren i tym podobnych zwierząt. Ustalmy, że wielkość zwierzęcia, które jest niegroźne to niewielki królik. Ta zasada nie dotyczy jednak komarów, os, szerszeni i mrówek, które mogą dać nieźle w kość.

Nie tylko jednak to, co żyje, jest groźne. Spróchniałe drzewa pewnie mają na koncie więcej ofiar niż wszystkie dziki razem wzięte. Jeśli decydujesz się na nocleg pod nawisem skalnym, upewnij się, że półka się raczej nie oberwie, a tobie na głowę nie spadną inne kamienie.

Nie należy też rozbijać obozu blisko zbiorników wodnych, a to z trzech powodów. Po pierwsze, nie sprzyja to naturalnemu cyklowi aktywności zwierząt, a w lesie ty jesteś gościem i musisz uszanować ich prawa. Po drugie, nigdy nie ma pewności, czy przez noc woda nie podniesie się tak, że twój obóz będzie stał w wodzie, a po trzecie, w pobliżu wody wilgotność jest wyższa, a więc chłód się potęguje. O komarach nie wspomnę.

Wyjście ze schronienia powinno być skierowane na wschód- taki naturalny budzik. Oczywiście nie jest to wymagalna złota zasada i jeśli chcesz, możesz wychodzić na zachód. Pamiętaj jednak żeby zawsze wcześniej sprawdzić dokładnie całe otoczenie obozu. Kierunek, w którym wyjdziesz z namiotu nie ma znaczenia, ale musisz być pewien, że wokół nie ma żadnych poważnych zagrożeń. Jeśli spodziewasz się wizyty niedźwiedzi i nie masz gdzie przenieść obozowiska, zbuduj system ostrzegania. Jak to zrobić? Użyj własnego mózgu, a inspiracji poszukaj w jednej z wielu książek o survivalu. Pamiętaj jednak, że obozowanie nie będzie trwało wiecznie, więc skonstruuj system, którego nie będzie ci żal zostawić następnego dnia, a który skutecznie zadziała, jeśli będzie taka potrzeba.


Warning: Undefined variable $categories_list in /usr/home/webrange4/domains/survivalmode.pl/public_html/wp-content/themes/home473/loop-single.php on line 47 Tagi: , ,

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *